A European Marketing Academy regionális konferenciáját 2007 óta szervezik meg, melyet idén Bécsben a Wiener Universität és a Wirtschaftsuniversität Wien együttműködésében rendeztek meg szeptember 16-18. között. A programnak a 2013 őszén átadott csodaszép WU Campus adott otthont, így az izgalmas marketingproblémák és kutatási koncepciók mellett a modern építészet eredményeit és a színes, modern szemináriumi termek hangulatát is megcsodálhattuk a program során.
A szerdai PhD kollokviumot 18 szekció 51 konferencia-előadása követte, melyek közt nem csak kvalitatív és/vagy kvantitatív kutatások eredményeit mutatták be a résztvevők, hanem számos folyamatban lévő kutatásról, illetve kutatási koncepcióról is hallhattunk. A magyar küldöttség a házigazdák után az oroszokkal „holtversenyben” a legnagyobb számban jelent meg a konferencián: összesen 10 kutató képviselte a hazai akadémiai életet három felsőoktatási intézményből.
A konferencia helyszínének meghirdetésekor amennyire örültünk a „vonattal is csak 3 óra Budapestről felkiáltással”, annyival izgalmasabbra sikerült mindenkinek a kiutazása a hol lezárt, hol kinyitott határ miatt. Saját élményeim között mindössze a hétfői vonatjegy-visszaváltás szerepelt, de voltak, akik hotelfoglalást módosítottak, vagy vonat- és buszjeggyel is rendelkeztek már az indulás előtt, de végül mindenki szerencsésen, több, kevesebb várakozással megérkezett az osztrák fővárosba, ahol a házigazdák igazán kitettek magukért.
A szerdai Welcome Recepetion-nek a Wiener Universität Sky Lounge terme adott otthont. A csütörtöki konferenciavacsorára pedig az elegáns és turisták által kevésbé látogatott Wilhelminenberg kastélyban került sor, ahonnan csodálatos panoráma tárult elénk Bécs éjszakai életére.
A konferencia-előadások előtt a plenárison az idei támogatók beszéltek a marketing aktuális kihívásairól, míg a záróülésén a vírusmarketing sajátosságai és terjedési jellemzői után egy jövőbeli elképzelésről tartott beszámolót Adamantios Diamantopoulos. A Ph.D. campus program lényege, hogy a Ph.D. hallgatók illetve a fiatal akadémikusok munkáját egy több napon át tartó mentori program keretében támogatnák, mely lehetőséget biztosítana az interaktívabb és mélyebb együttműködésre, illetve a lehetséges karrierutak megismertetésére. Személy szerint, mint frissen doktorált „újonc” nagyon kreatívnak és hasznosnak találom ezt a koncepciót, és már nagyon várom a részleteket. Az ülés végén a jövő évi regionális konferencia szervezőinek invitálást hallgattuk meg, melyből kiderült, hogy a 2016-as házigazda, Szarajevó, nem csak magas színvonalú regionális konferenciát és work-shopokat ígér a számunkra, hanem egy történelemi múlttól pezsgő, három kultúra jegyeit egyesítő város hangulatát is átélhetjük majd.