Az év első EMOK rendezvényeként 2025. január 31.-én kerül megrendezésre a már hagyományosnak tekinthető Kutatás- és oktatásmódszertani, valamint PhD workshop, melynek a Budapesti Corvinus Egyetem adott otthont. Az egész napos rendezvény délelőtti kutatásmódszertani előadásai különböző aspektusokból vizsgálták, hogy mit tudtunk meg a mesterséges intelligenciáról az elmúlt időszakban, illetve, hogy hova tartunk. Dr. Iványi Tamás (BME) felvezető előadásában betekintést nyerhettünk a MI fekete dobozába, Huszár Sándor (SZTE) pedig a MI kutatási folyamatokat támogató lehetőségeit ismertette. Dr. Fehér András (DE) előadásában a MI-t fókuszba állító kutatási lehetőségeket mutatta be, Dr. Kenesei Zsófia (BCE) pedig beszámolt a hazai marketingoktatók körében végzett, a MI használatára vonatkozó kutatásának eredményeiről.
A délutáni oktatásmódszertani workshop a mesterséges intelligencia oktatásba történő hatékony integrálásának lehetőségeit, formáit kereste és mutatta be, számos konkrét, elvihető ötlettel, tippel, megoldással gazdagodhattak a résztvevők. Dr. Iványi Tamás (BME) a MI használatában rejlő sokszínűségre világított rá előadásában, majd Dr. Liska Fanny (PE) a MI kurzusfejlesztésben történő használatának lehetőségeit mutatta be számos konkrét ötlettel, megoldással alátámasztva. Dr. Csóka László (PTE) lendületes előadásában a kurzusok GPT-alapú virtuális asszisztenseinek használatában rejlő potenciált és az azzal kapcsolatos gyakorlati tapasztalatait osztotta meg az egyetemi oktatói munkához kapcsolódóan. A workshop zárásaként a résztvevő előadók egy kerekasztal beszélgetés keretein belül az aktuális MI használati kérdések, problémák kapcsán osztották meg gondolataikat, észrevételeiket.
A nap záró eseményeként került sor Simon Judit, Berezvai Zombor, Kemény Ildikó, Kun Zsuzsanna és Pusztai Tamás „Kvantitatív elemzési módszerek – SPSS használata a kutatási gyakorlatban” című könyvének bemutatójára, mely egy igazi hiánypótló mű a hazai piackutatás irodalmában. Az érdeklődőknek lehetőségük volt a bemutató prezentáció után kérdéseket megfogalmazni a könyvvel kapcsolatosan, valamint a szerzőkkel dedikáltatni is saját példányaikat.
A workshop előadásai az alábbi linken érhetők el: https://drive.google.com/drive/folders/1Cqxljsi9ws0E7kWBwMIk0Av0Dqpvp3pw?usp=sharing
A felvezető előadások, valamint a Mi használat kutatásának eredményei várhatóan az augusztus végén megrendezésre kerülő EMOK konferencián kerülnek bővített formában bemutatásra.